Kapet nga policia i dyshuari që vjedhi para dhe kërcënoi pronarin në një market në Suharekë

  • 07.12.2022
Kapet nga policia i dyshuari që vjedhi para dhe kërcënoi pronarin në një market në Suharekë

Javë më parë është raportuar për një rast që ka ndodhur në një marketnë Suharekë, ku një person me anë të forcës dhe kërcënimeve kishte arritur që të marrë një shumë të parave nga stafi.

Bëhet fjalë për një 29-vjeçar i cili menjëherë pas kryerjes së veprës ishte larguar nga vendi i ngjarjes dhe i njëjti ishte shpallur në kërkim policor si i dyshuar për ‘Vjedhje e rëndë e kryer në mënyrë posaçërisht të vrazhdë’ dhe ‘Kanosje’.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se pas veprimeve hetimore i dyshuari është arritur që të arrestohet gjatë ditës së djeshme.


29-vjeçari është shoqëruar në stacion policor, mirëpo i njëjti është mbrojtur në heshtje.

Prokurori i Shtetit ka marrë vendim që rastin ta ricilësoj si ‘Detyrim’ dhe i dyshuari do të hetohet në liri.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë