Gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan marihuanë, mulli e thikë, arrestohet prizrenasi

Një rast i blerjes, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar e narkotikëve është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan marihuanë, mulli e thikë, arrestohet prizrenasi

Një rast i blerjes, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar e narkotikëve është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit i janë gjetur dhe sekuestruar 18,728 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.


Po ashtu, iu gjetën dhe sekuestruar një mulli, një thikë, 770 euro para të gatshme dhe një telefon mobil.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 00:20 në rrugën “Tahir Sinani” në Prizren.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

BLERJE, POSEDIM, SHPËRNDARJE DHE SHITJE E PAAUTORIZUAR E NARKOTIKËVE / Rr. Tahir Sinani, Prizren 30.06.2022 – 00:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që gjatë kontrollit i janë gjetur dhe sekuestruar 18,728 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një mulli, një thikë, 770 euro para të gatshme dhe një telefon mobil. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë