Greikoc, policia i shkoi për kontroll në shtëpi, konfiskon 4 bimë narkotike kanabis sativa

  • 01.09.2022
Greikoc, policia i shkoi për kontroll në shtëpi, konfiskon 4 bimë narkotike kanabis sativa

Një rast i kultivimit të bimëve narkotike është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se njësitë policore gjatë kontrollit në shtëpinë pronë e të dyshuarit mashkull kosovar, në oborr të shtëpisë kanë gjetur dhe sekuestruar 4 bimë të dyshuara narkotike të llojit Kanabis Sativa.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 17:10 në fshatin Greikoc të Suharekës.


Nga policia kanë bërë të ditur se i dyshuari nuk është takuar në shtëpi.

Ndërkaq, rasti është duke u hetuar.

KULTIVIM I BIMËVE NARKOTIKE / Fsh. Greikoc, Suharekë 31.08.2022-17:10. Njësitë policore gjatë kontrollit në shtëpinë pronë e të dyshuarit mashkull kosovar, në oborr të shtëpisë kanë gjetur dhe sekuestruar 4 bimë të dyshuara narkotike të llojit Kanabis Sativa. I dyshuari nuk është takuar në shtëpi, Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë