Gjendet vetura e cila u raportua e vjedhur, qytetari nga Sllapuzhani në gjendje të dehur kishte harruar se ku u parkua

  • 19.01.2023
Gjendet vetura e cila u raportua e vjedhur, qytetari nga Sllapuzhani në gjendje të dehur kishte harruar se ku u parkua

Gjatë ditës së martë Policia e Kosovës në Suharekë ka pranuar informacion se është vjedhur një veturë.

Një person nga fshati Sllapuzhan ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë vjedhur veturën e tij Golf II, të cilin më 16 janar 2022 e kishte parkuar në parkingun në rrugën “Hajdin Berisha” në Suharekë.

Sipas deklaratës së ankuesit, thuhet se koha kur është vjedhur vetura nuk dihet, ndësa Policia e Suharekës menjëherë pas pranimit të informacionit ka dal në vendin e ngjarjes.


Lidhur me këtë rast SuharekaOnline ka kontaktuar me komandantin e Stacionit Policor në Suharekë, kapitenin Afrim Sylaj i cili ka dhënë detaje shtesë.

Sylaj në një prononcim për redaksinë ka konfirmuar se vetura e tipit Golf II është vjedhur në rrugën “Hajdin Berisha” në Suharekë, duke shtuar se sektori i hetimeve ka zhvilluar hetime lidhur me rastin duke kontrolluar kamerat e sigurisë në qytetdhe lokacionin ku dyshohet se ka ndodhur vjedhja, por policia nuk ka mundur të vërtetoj se me të vërtetë automjeti ka qenë i parkuar aty.

Tutje, Sylaj ka thënë se gjatë hetimeve kanë pranuar informacion nga vet ankuesi i cili ka deklaruar në polici se veturën e tij e ka gjetur dje me 18 janar 2022, në dalje të Suharekës në drejtim të fshatit Duhël.

Komandani i Stacionit Policor në Suharekë ka njoftuar se ankuesi ka deklaruar në polici se natën kur e kishte parkuar veturën e tij, kishte shkuar në kafiteri të ndryshme dhe se i njejti kishte qenë nën ndikimin e alkoolit.

Sylaj për SuharekaOnline ka njoftuar se lidhur me këto veprime është lajmëruar prokurori kujdestar dhe se rasti ka kaluar në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë