Deponohen para të falsifikuara për disa muaj në një bank në Prizren, rasti nën hetim

  • 21.01.2023
Deponohen para të falsifikuara për disa muaj në një bank në Prizren, rasti nën hetim

Një zyrtar i bankës ka raportuar se nga të dyshuar të ndryshëm janë deponuar para që dyshohet se janë të falsifikuara.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në datat 05.04.2022 deri më 19.01.2023, në rrugën “Besim Shala”, në Prizren.

Tutje në raport bëhet e ditur se paratë që dyshohet se janë deponuar të falsifikuara janë: 57 x 1 €, 199 x 2 €, 1 x 20 € dhe 1 x 500  €, të gjitha janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore.


“Ankuesi mashkull  kosovar zyrtar i bankës ka raportuar se nga të dyshuar të ndryshëm, janë deponuar para që dyshohet se janë të falsifikuara: 57 x 1 €, 199 x 2 €, 1 x 20 € dhe 1 x 500  €, të gjitha janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore”, thuhet në raport.

Ndërkaq sipas raportit rasti vazhdon të hetohet.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë