Aksident trafiku në Mushtisht, lëndohen tre persona

Një aksident trafiku me lëndime ka ndodhur në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Aksident trafiku në Mushtisht, lëndohen tre persona

Sipas raportit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku të përfshira kanë qenë dy automjete civile me drejtues meshkuj kosovarë.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 10:30 në fshatin Mushtisht të Komunës së Suharekës.


Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar drejtuesit e automjeteve si dhe një bashkudhëtar të cilët me autoambulancë janë dërguar në Spitalin Rajonal në Prizren, ku edhe kanë marrë tretman mjekësor.

Nga policia kanë bërë të ditur se rasti është nën hetime.

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME / Fsh. Mushtisht, Suharekë (NN) 15.06.2022 – 10:30. Ka ndodhë një aksident trafiku me lëndime ku të përfshirë kanë qenë  dy automjete civile me drejtues meshkuj kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar drejtuesit e automjete si dhe një bashkudhëtar të cilët me autoambulancë janë dërguar në Spitalin Rajonal Prizren të janë duke marrë tretman mjekësor. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë