Aksident në Suharekë, përfshihen tre vetura, pëson lëndime të rënda një shofer

  • 11.08.2022
Aksident në Suharekë, përfshihen tre vetura, pëson lëndime të rënda një shofer

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se deri tek aksidenti i trafiku ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së kufizuar dhe kushteve të rrugës.

Në këtë aksident janë përfshirë tre vetura lokale.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 16:30 në rrugën “Skënderbeu” në Suharekë.

Nga policia kanë njoftuar se lëndime të rënda trupore ka pësuar vozitësi i njërës veturë të cilit i është ofruar ndihma mjekësor.

Ndërkaq, raportohet edhe për dëme materiale të konsiderueshme të shkaktuara në tre veturat, kurse rasti është nën hetime.

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME / Rr. Skënderbeu, Suharekë 10.08.2022 – 16:30. Raportohet se deri tek aksidenti i trafikut ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së kufizuar dhe kushteve të rrugës, tre vetura lokale janë përfshi në aksident trafiku. Lëndime të rënda  trupore ka pësuar vozitësit i njërës veturë të cilit i është ofruar ndihma mjekësore. Raportohet për dëme materiale të konsiderueshme të shkaktuara në tre veturat. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë