Aksident në Mushtisht, shoferi godet automjetin e Policisë dhe ikë nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur dje pas mesnatës në fshatin Mushtisht të Suharekës ku është përfshirë edhe një automjet i Policisë së Kosovës dhe një automjet tjetër.

Aksident në Mushtisht, shoferi godet automjetin e Policisë dhe ikë nga vendi i ngjarjes

Rastin për SuharekaOnline e ka konfirmuar edhe komandanti i stacionit policor në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj.

Sylaj ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur në Mushtisht ku një automjet në lëvizje ka goditur automjetin e policisë dhe është larguar nga vendi ngjarjes.


Po ashtu, komandanti Sylaj ka bërë të ditur se njësitë hetuese policore pas një pune operativo hetimore kanë identifikuar veturën dhe vozitësin dhe e kanë arrestuar.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti po procedohet në procedurë të rregullt.

Shkaku i këtij aksidenti dyshohet të ketë qenë vozitja e pakujdesshme dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes së automjetit.

Si pasojë e këtij aksidenti, dy zyrtarë policorë meshkuj kanë pranuar tretman mjekësor dhe janë liruar.

“Fshati Mushtisht, Suharekë 29.04.2022 – 01:05. Vozitësi i panjohur me veturë ka goditur veturën zyrtare të policisë dhe më pas ka ik nga vendi i ngjarjes. Si pasojë, dy zyrtarë policorë meshkuj kanë pranuar tretman mjekësor dhe janë liruar. Rasti është duke u hetuar.”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë