Aksident në Malësi të Re, godet me veturë një femër teksa po kalonte rrugën

  • 11.08.2022
Aksident në Malësi të Re, godet me veturë një femër teksa po kalonte rrugën

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se i dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur viktimën femër kosovare-këmbësore e cila ishte duke kaluar rrugën.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 14:45 në fshatin Malësi e Re të Prizrenit.


Si pasojë e aksidentit, këmbësorja femër kosovare ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Prizren.

Ndërkaq, nga policia kanë bërë të ditur se në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt.

“AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME / Fsh. Malësi e Re, Prizren 10.08.2022-14:45. I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka goditur viktimën femër kosovare-këmbësore e cila ishte duke kaluar rrugën. Si pasojë, viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Prizren. Në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë