13 vjeçarja që u zhduk në Prizren gjendet e dhunuar, arrestohet një 19 vjeçar si i dyshuar

  • 19.11.2022
13 vjeçarja që u zhduk në Prizren gjendet e dhunuar, arrestohet një 19 vjeçar si i dyshuar

Policia e Kosovës në Prizren ka arrestuar një 19-vjeçar si i dyshuar për veprën penale “Dhunimi”.

Policia njofton se i njëjti ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur të moshës 13-vjeçare.

Kjo e fundit thuhet se ishte ishte raportuar e zhdukur nga familjarët e saj atë natë kur kishte ndodhur ngjarja.


“Me date 17.11.2022, në orët e vona, një e mitur është raportuar si e zhdukur nga familjarët e saj.  Me datë 18.11.2022,  ne mëngjes e mitura paraqitet ne shkollë, nga familjarët njoftohet policia se vajza  e raportuar si e zhdukur është paraqitë në shkollë”, thuhet në komunikatën për media.

“E mitura (13 vjeç) në polici ka deklaruar se gjate kohës sa ka qene e zhdukur (një natë) ka qëndruar në shoqërim me një person të moshës madhore (19 Vjeç) me te cilin kanë pas lidhje intime. Marrëdhëniet intime me personat nën moshën 16 vjeç është vepër penale. Në veprim i tillë i plotëson elementet e veprës penale  “Dhunimi”,  andaj policia menjëherë ka filluar veprimet, e kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshimtin H.B./19 vjeç”.

I dyshuari pas shoqërimit në polici dhe në prezence të avokatit mbrojtës të caktuar sipas detyrës zyrtare, ka konfirmuar pohimet e viktimës që ka pasur lidhje intime me të.

“Me urdhër të Prokurorit kujdestar rasti cilësohet Dhunim. I dyshuari me vendim të Prokurorit Kujdestar ndalohet në ndalim policor për 48 orë”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë