Zyra e presidentes Osmani po kërkon me qera 15 vetura superluksoze, ja pse po i duhen

04.03.2024

Zyra e presidentes së vendit për të realizuar sa më mirë Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka hapur një tender për marrje me qira të veturave të klasës VIP.

Zyra e presidentes Osmani po kërkon me qera 15 vetura superluksoze, ja pse po i duhen Foto: Ilustrim

Sipas dosjes së tenderit, Zyra e prokurimit e presidentes Vjosa Osmani, po i kërkon 3 vetura të klasës VIP, 5 makina të klasës SUV (Hibrid), 5 makina të klasës ekonomike me shoferë që flasin gjuhën angleze dhe 2 minibusë me së paku 7 sedilje, po ashtu me shoferë që flasin gjuhën angleze.

Vlera që Presidenca e ka paraparë për këtë shërbim, do t’i kushtojë 6 mijë e 300 euro.