Wigemark: EULEX është gati të asistojë në veri së bashku me KFOR-in

Situata në veri pas vendosjes së reciprocitetit për targa, lideri i Misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark ka njoftuar se sot është takuar me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

27.09.2021 / Lajme

Wigemark: EULEX është gati të asistojë në veri së bashku me KFOR-in
Foto: Ilustrim

Wigermark ka treguar që kanë biseduar për situatën në veri të Kosovës

Kreu i EULEX-it është shprehur i gatshëm që të ndihmojë në zgjidhjen e ngërçit, së bashku me KFOR-in.


“Një takim shumë i dobishëm me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, në lidhje me ngërçin në 2 Pikat e Përbashkëta Kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

EULEX ka vendosur ekipe zbulimi në dy pikat një javë më parë dhe është gati të asistojë së bashku me KFOR-in”, tha ai.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *