VV: I natyrshëm sikleti, sot po përfundojnë 20 vjet hajni

VV: I natyrshëm sikleti, sot po përfundojnë 20 vjet hajni

Sot është duke u mbajtur seanca plenare për hedhjen në votim Qeverinë të propozuar nga Albin Kurti.

Kjo seancë po mbahet me shumë akuza nga opozita në drejtim të Kurtit dhe partisë së tij.

Ndërsa pas të gjitha këtyre akuzave, zyrtari për media i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, thotë se sikleti që po tregon opozita përgjatë fjalimeve në seancën e Kuvendit është i natyrshëm.


Po ashtu Manxhuka përmes një postimi në Facebook ka thënë se sot po marrin fund 20 vjet hajni dhe se tashmë do të shohin edhe se si qeveriset.

“Eshte i natyrshem ky siklet. 20 vjet hajni po perfundojne sot. Pervecse nuk do te mund te vjedhin me, do te shohin edhe se si qeveriset”, ka shkruar Manxhuka.

“Por kam nje frike, me kaq pak permbajtje dhe te harxhuar qe ne seancen e pare, nuk e di cfare opozitarizmi do te kemi ne seancat e tjera”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës