Suharekë, kandidatët e pranuar në punë nga konkursi për dy infermierë dhe një mami medicinale në QKMF

  • 20.09.2022
Suharekë, kandidatët e pranuar në punë nga konkursi për dy infermierë dhe një mami medicinale në QKMF

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale (DShMS) në Komunën e Suharekës më 2 gusht të këtij viti kishte hapur konkurs pune për dy teknik/e medicinal dhe një mami medicinale në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Rexhep Kuçi”.

Në konkursin për dy infermierë (teknik/e medicinal) kishin aplikuar 18 kandidatë, kurse në intervistën me gojë kishin marrë pjesë 14 kandidatë.

Ndërsa në konkursin për mami medicianle kanë aplikuar 3 kandidate.


Ndërkaq, tashmë DShMS-Suharekë ka publikuar rezultatet përfundimtare duke u bazuar në rezultatet e testeve me shkrim dhe me gojë.

Në konkursin për dy infermierë bazuar në testet me shkrim dhe me gojë të kandidatëve komisioni publikon këto rezultate:

1. Dibrane Kryeziu – 59+150 = 209 pikë,
2. Ilirjana Gegaj – 90 + 240 = 330 pikë,
3. Arjeta Hoxha – 95 pikë, ka munguar në intervistë,
4. Vlora Salihi – 58+120 = 178 pikë,
5. Bukurije Maliqaj – 79 + 240 = 319 pikë,
6. Andi Beqiraj – 68 + 105 = 173 pikë,
7. Sadbere Trolli – 84 + 180 = 264 pikë,
8. Kaltrina Përzhaku – 74 pikë, ka munguar në intervistë,
9. Egzona Manxhuka Bytyçi – 78 + 210 = 288 pikë,
10. Vlora Buqa – 68 + 165 = 233 pikë,
11. Antigona Jasharaj – 96 + 240 = 336 pikë,
12. Arta Kabashi – 97 + 255 = 352 pikë,
13. Bukurije Kodraliu – 51 + 210 = 261 pikë,
14. Malsor Ndrecaj – 65 + 105 = 170 pikë.

Në konkursin për një mami medicinale bazuar në testet me shkrim dhe me gojë të kandidatëve komisioni publikon këto rezultate:

1. Medina Bllaca – 58 + 120 = 178 pikë,
2. Valza Vataj – 85 + 225 = 310 pikë,
3. Redon Berisha – 72 + 120 = 192 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë