Reduktime të ujit në disa zona, Muharremaj apelon te Hidroregjioni ta organizojë sa më mirë menaxhimin e situatës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se temperaturat e larta po shkaktojnë edhe mungesën e ujit në disa zona dhe për këtë sigurisht se ka edhe reduktime.

Reduktime të ujit në disa zona, Muharremaj apelon te Hidroregjioni ta organizojë sa më mirë menaxhimin e situatës

Kryetari Muharremaj ka theksuar se përdorimi i arsyeshëm duke e kursyer atë, e organizon më mirë përdorimin për të gjithë.

Po ashtu, i pari i Suharekës ka bërë edhe apel drejt Hidroregjionit Jugor, pasi që është edhe kompetente për menaxhim të ujit.


Kryetari Muharremaj ka shtuar se megjithëse menaxhimi i ujit është kompetencë e Hidroregjionit Jugor dhe jo e Komunës së Suharekës, apeloj që ky institucion ta organizoj sa më mirë menagjimin e kësaj situate në këto ditë të nxehta të verës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë