Për 6 muaj Komuna e Suharekës shpenzoi mbi 8,400 euro për telefoni mobile

  • 21.07.2021
Për 6 muaj Komuna e Suharekës shpenzoi mbi 8,400 euro për telefoni mobile

Në shpenzimet e periudhës janar-qershor 2021, sipas njësive buxhetore dhe kodeve ekonomike të Komunës së Suharekës, ndër tjerash figurojnë edhe shpenzimet për telefoni mobile.

Në bazë të raportit të publikuar në uebfaqen e Komunës së Suharekës figuron që Zyra e Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në periudhën kohore janar-qershor të këtij viti ka shpenzuar 1,828.54 euro për telefoni mobile, raporton SuharekaOnline.

Në këtë periudhë kohore shpenzime për telefoni moblie pas zyrës së kryetarit janë bërë për bujqësinë, gjithsej 1,077.36 euro.


Njësia BuxhetoreTelefoni Mobile, janar-qershor 2021
Zyra e Kryetarit1,828.54€
Buxhet Ekonomi dhe Financa519.44€
Administrata593.22€
Inspekcioni185.70€
Zyra e Kuvendit Komunal540€
Shërbimet Publike739.02€
Bujqësia1,077.36€
Planifikimi urban – Urbanizmi241.81€
Shërbimet Kadastrale347.45€
Administrata295.65€
Shërbimet Sociale238.64€
Shërbimet e Kujdesit Primar Shëndetësor (QKMF)781.58€
Shërbimet Kulturore375.44€
Administrata e Arsimit185.70€
Arsimi parafillor155.83€
Arsimi fillor206.19€
Arsimi i mesëm170.72€
TOTAL8,482.29€
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë