Në rrethrrotullimin e Shirokës pritet të vendosen shtylla të cilat do të mbajnë flamuj

  • 22.11.2022
Në rrethrrotullimin e Shirokës pritet të vendosen shtylla të cilat do të mbajnë flamuj

Rrethrrotullimin në Shirokë të Komunën e Suharekës i cili është gjithmonë i mirëmbajtur dhe i rregulluar me lule ditëve të fundit nuk po e shohim njëlloj.

Punimet në rrethrrotullimet në Shirokë të Suharekës kanë filluar që nga dita e dielë.

Fjala është për rrethrrotullimin i cili ndodhet në Shirokë lidhë rrugët Suharekë-Prizren dhe Suharekë-Mushtisht.


Për këto punime ende nuk është dhënë ndonjë njoftim zyrtarë nga Komuna e Suharekës.

Mirëpo, nga informacionet që ka SuharekaOnline, bëhet e ditur se në rrethrrotullimin e Shirokës, është duke u punuar për të vendosur shtylla të gjata 15-17 metra të cilat do të mbajnë flamuj.

Poashtu, bëhet e ditur se punimet do të vazhdojnë edhe disa ditë të tjera, e krejt kjo punë po bëhet nga një kompani private në Komunën e Suharekës ku do të jetë donacion për komunën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë