Mushtisht, pas angazhimit të zjarrfikësve dhe mbi 50 banorëve, arrihet të lokalizohet tërë zjarri

Gjatë ditës së djeshme në bjeshkë të fshatit Mushtisht ka shpërthyer një zjarr i madh.

Mushtisht, pas angazhimit të zjarrfikësve dhe mbi 50 banorëve, arrihet të lokalizohet tërë zjarri

Zjarrfikësit gjatë tërë ditës kanë intervenuar duke tentuar që ta lokalizojnë zjarrin.

Por, përpos fshatit Mushtisht, zjarre fushore-malore kishte dhe në fshatrat si Dobërdelan, Mohlan, Gjinoc e Samadrexhë, dhe si shkak i numrit të vogël të ekipes zjarret nuk mund të lokalizoheshin të gjitha në kohë rekorde.


Si duket zjarri më i madh ishte në fshatin Mushtisht pasi që nga dita e deri në mesnatë zjarrfikësit intervenuan në lokalizim të zjarrit.

Rreth orës 00:20 është arritur që të lokalizohet i tërë zjarri në bjeshkën e Mushtisht.

Kjo falë edhe ndihmës së banorëve të Mushtishtit ku u angazhuan diku mbi 50 banorë të fshatit u vënë në ndihmë të zjarrfikësve.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë