Ministri i Kulturës viziton Komunën e Suharekës, Muharremaj shpreh gatishmërinë të bashkëpunojnë në shërbim të qyetarëve

  • 06.09.2022
Ministri i Kulturës viziton Komunën e Suharekës, Muharremaj shpreh gatishmërinë të bashkëpunojnë në shërbim të qyetarëve

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka vizituar sot Komunën e Suharekës, ku u prit nga kryetari i Komunës, Bali Muharremaj.

Ministri Çeku e kryetari Muharremaj biseduan për projekte të ndryshme të cilat pritet të realizohen në vazhdim.

Po ashtu, kryetari Muharremaj ka shtuar se ka shprehur gatishmërinë e tij, që të bashkëpunojnë gjithmonë në shërbim të qytetarëve.


Çeku vizitoi edhe Muzen e Suharekës si dhe punimet në Shtëpinë e Kulturës “Ukë Bytyçi”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë