Më 14 shtator bëhet zgjedhja e Këshillit të fshatit Mushtisht

  • 31.08.2022
Më 14 shtator bëhet zgjedhja e Këshillit të fshatit Mushtisht

Komuna e Suharekës ka bërë ftesë publike për qytetarët e fshatit Mushtisht.

Duke u bazuar në vendimin e Kuvendit të Komunës së Suharekës, komisioni për themelimin e Këshillave Lokale të fshatrave dhe lagjeve urbane të qytetit të Suharekës ka bërë këtë ftesë publike.

Komuna e Suharekës ka ftuar të gjithë banorët e fshatit Mushtisht për datën 14.09.2022 (14 shtator) në ora 18:30, në objektin e SHFMU “Edit Durham”, ku do të bëhet zgjedhja e Këshillit të fshatit.


Nga Komuna kanë theksuar se zgjedhja e Këshillit Lokal të fshatrave dhe lagjeve urbane të qytetit të Suharekës do të bëhet konform Rregullores 01/Nr.16/7879 për organizimin, bashkëpunimin e Komunës me fshatrat, vendbanimet dhe lagjet urbane në territorin e Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë