Konkursi për tre infermier/e në QKMF-Suharekë, këta janë kandidatët që u punësuan

  • 09.02.2023
Konkursi për tre infermier/e në QKMF-Suharekë, këta janë kandidatët që u punësuan

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë në dhjetor të vitit 2022 kishte hapur konkurs pune për 3 infermier/e për në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë.

DSHMS-Suharekë ka njoftuar se ka përgatitur listën me rezultatet përfundimtare të kandidatëve që janë testuar me shkrim dhe intervistuar me gojë, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim figurojnë 14 kandidatë të cilët kanë aplikuar për tri pozita.


Në bazë të njoftimit bëhet e ditur se kandidatët me më së shumti pikë janë: Arjete Hoxha me 182 pikë, Shefket Palushi me 169 pikë dhe Afërdita Durmishi me 167 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë