Konkursi për dy mjek/e në QKMF-Suharekë, këta janë dy kandidatët që u punësuan

  • 06.02.2023
Konkursi për dy mjek/e në QKMF-Suharekë, këta janë dy kandidatët që u punësuan

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë në fillim të muajit dhjetor 2022 kishte hapur konkurs pune për dy mjek/e të praktikës së përgjithshme.

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë bazuar në konkursin 06.12.2022 Nr. 06/1279 për vendin e punës dy Doktor/e të praktikës së përgjithshme në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë njofton se pas përfundimit të testit me shkrim të mbajtur me 26 janar 2023 dhe intervistës me gojë të mbajtur me 3 shkurt 2023 komisioni njofton për pikët e fituara të 6 kandatëve, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit të DSHMS-Suharekë bëhet e ditur se kandidati Bledar Suka ka arritur gjithsej 187 pikë, ndërsa, kandidatja Elma Shaqiri Berisha ka arritur gjithsej 180 pikë duke lënë pas 4 kandidatët të tjerë.


Pikët e fituara të kandidatëve në testin me shkrim dhe intervistën me gojë;

  1. Altin morina 92+79 gjithsej 171 pikë
  2. Ardit Xhakmani 92+80 gjithsej 172 pikë
  3. Bledar Suka 90+97 gjithsej 187 pikë
  4. Elma Shaqiri Berisha 83+97 gjithsej 180 pikë
  5. Kujtesë Basha 77+ mungon gjithsej 77 pikë
  6. Ardit Berisha 68+75 gjithsej 143 pikë

Në bazë të këtyre rezultateve në testin me shkrim dhe intervistës me gojë, për pozitën dy doktor/e të mjekësisë së praktikës së përgjithshme në QKMF-Suharekë “Rexhep Kuçi” me 187 pikë pranohet dr.Bledar Suka dhe me 180 pikë pranohet dr. Elma Shaqiri Berisha.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë