Hajnat tentojnë ta plaçkitin një lokal në Suharekë, thyejnë murin dhe depërtojnë nga një lokal tjetër

Hajnat tentojnë ta plaçkitin një lokal në Suharekë, thyejnë murin dhe depërtojnë nga një lokal tjetër

Nuk kanë kaluar më shumë se tetë muaj që kur lokali ishte thyer për herë të fundit, ku hajnat kishin arritur që të plaçkitnin tetë kompjuter, vlera e të cilëve kap shumën e mijëra eurove.

Edhe të premtën SonyPlaystation “NOLI” ishte cak i hajnave, ku kësaj radhe vjedhja është kryer gjatë orës policore dhe është bërë në mënyrë profesionale.

Sipas një njoftimi në profilin e tyre në Facebook hajnat kanë depërtuar në lokal, duke thyer murin nga një lokal tjetër afër tij.


Sipasprononcimit të pronarit të këtij lokali për SuharekaOnline, hajnat nuk kanë vjedhur ndonjë gjësend përveç disa dëmeve të vogla gjatë tentim-vjedhjes.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë