Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë publikon listën me emrat e fermerëve përfitues të disa makinerive

  • 15.12.2022
Drejtoria e Bujqësisë në Suharekë publikon listën me emrat e fermerëve përfitues të disa makinerive

Komuna e Suharekës ka publikuar listat e emrave të fermerëve të cilët janë përfitues të shpërndarëses së plehurit mineral dhe motokultivatorit.

Drejtoria për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari në Komunën e Suharekës ka publikuar emrat e përfituesve të shpërndarëses së plehurit mineral dhe motokultivatorit, raporton SuharekaOnline.

Nga publikimi i listave nga kjo drejtori, bëhet e ditur se janë gjithsej 33 fermer të cilët kanë përfituar nga komuna shpërndarësen e plehurit mineral.


Ndërsa, sipas listës bëhet e ditur se motokultivarorin e kanë përfituar 119 fermer.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë