DKA-Suharekë njofton se është shtyer afati i testit me shkrim për 6 vende të lira pune në disa shkolla të komunës

  • 19.01.2023
DKA-Suharekë njofton se është shtyer afati i testit me shkrim për 6 vende të lira pune në disa shkolla të komunës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka publikuar listën e ngushtë me emrat e kandidatëve për 6 vende të lira të punës në disa shkolla të Komunës së Suharekës.

DKA-Suharekë ka njoftuar se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05. Nr. 1203 të datës 21.12.2022 ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve për 6 pozita të lira pune, si mësimdhënës në shkollat si: “7 Marsi” në Suharekë, “Dëshmorër e Greikocit” në Greikoc, “Bajram Curri” në Nishor, “Ramë Bllaca” në Bllacë dhe “17 Shkurti” në Shirokë, raporon SuharekaOnline.

Duke iu referuar listës së ngushtë, figuron se për 6 pozita të lira pune për zëvëndësimin e mësimdhënësve në shkollat e lartëshënuara, kanë aplikuar 47 kandidatë.


Lidhur me këtë konkurs, DKA-Suharekë ka njoftuar se testi me shkrim i cili ishte planifikuar të mbahet me datë 20.01.2023 është shtyer për datën 24.01.2023.

Në njoftim thuhet se testi me shkrim do të mbahet me 24 janar 2023, në ora 10:00 në sallën e Kuvendit të Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë