DKA-Suharekë hap konkurs pune për 7 vende të lira në pozita të ndryshme në disa shkolla

  • 27.01.2023
DKA-Suharekë hap konkurs pune për 7 vende të lira në pozita të ndryshme në disa shkolla

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka hapur konkurs pune për 7 vende të lira në disa shkolla të Komunës së Suharekës.

DKA-Suharekë ka njoftuar se ka hapur kokurs pune për 7 vende të lira në këto pozita: 5 mëimdhënës, dy edukatore dhe një punëtor teknik, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit të DKA-Suharekë bëhet e ditur se një mësimdhnës/e i lëndës së edukatës fizike kërkohet për në SHFMU “7 Marsi” në Suharekë, një mësimdhënës/e për lëndën e TIK-ut kërkohet për në SHFMU “Naum Veqilharxhi” në Mohlan, një mësimdhënës/e për lëndën e TIK-ut kërkohet për në SHFMU “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan, një mësimdhënës/e për lëndën e fizikës kërkohet pë në SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc, një mësimdhënës/e për mësim klasor kërkohet për në SHFMU “Edit Durham” në Mushtisht.


Ndërsa, dy edukatore kërkohen për IP “Fluturat” në Suharekë dhe një puntorë teknik ndihmës kërkohet për në SHFMU “Lidhja e Prizrenit” në Budakovë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë