7 ambasadorë e vizitojnë Suharekën

Para pak minutash kanë arritur shtatë ambasadorë të Suedisë, Norvegjisë, Beligjikës, Finlandës, Sllovenisë, Zvicrrës dhe Greqisë për të vizituar Komunën e Suharekës.

7 ambasadorë e vizitojnë Suharekën

Sot Komunën e Suharekë po e vizitojnë ambasadorët e 7 shteteve si: Suedisë, Norvegjisë, Beligjikës, Finlandës, Sllovenisë, Zvicrrës dhe Greqisë.

Këta ambasadorë janë duke mbajtur takim me kryetarin e Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.


Kryetari Muharremaj ka thënë se vizita e tyre besojmë se nënkupton edhe bashkëpunimin në të ardhmen në disa drejtime.

Ndërsa, pas këtij takimi në shënim të “Ditës së Fermerit”, ata do të vazhdojnë vizitën në fshatin Dubravë, ku do të vizitojnë një fermë, gjithashtu do të vizitojnë një qumështore në fshatin Sallagrazhdë.

Në Dubravë me fillim nga ora 11:10 do të vizitojnë një plantacion arrash dhe vreshtash, gjithashtu do të bëjnë vizitë edhe tek një fermë e viçave dhe te mulliri i vjetër në Buzhalë.

Ndërsa, këtë vizitë do ta përfundojnë në fshatin Maqitevë, ku do të vizitojnë një fermë.

Më poshtë mund ta gjeni agjendën e plotë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë