Shkon në mbi 21 mijë numri i viktimave nga tërmeti

  • 10.02.2023
<strong>Shkon në mbi 21 mijë numri i viktimave nga tërmeti</strong>

Numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri ka shkuar në mbi 20 mijë.

Fatkeqësisht, kjo shifër vetëm pritet të rritet teksa ekipet po mundohen të gjejnë trupa të tjerë në rrënoja.

Agjencia Turke e Fatkeqësive njoftoi të enjten mbrëma se ky numër kishte arritur në 17 mijë e 406, përderisa numri i jetëve të humbura në Siri aktualisht është tre mijë e 317, shkruan Al Jazeer.a


Edhe pse shanset për ta gjetur dikë të gjallë janë zbehur pasi kanë kaluar 72 orë, njësitë e shpëtimit e kanë nxjerrë 45-vjeçarin Akgun Eker të gjallë nga rrënojat, teksa më herët një fëmijë dyvjeçar dhe një tjetër tetëvjeçar ishin gjetur të gjallë në Diyarbakir. Që të dy kishin qenë për 80 orë të ngujuar nën rrënoja.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë