Pika kufitare Dheu i Bardhë më e ngarkuara, kolona deri në 100 metra për të hyrë në Kosovë

  • 29.12.2022
Pika kufitare Dheu i Bardhë më e ngarkuara, kolona deri në 100 metra për të hyrë në Kosovë

Pika kufitare Dheu i Bardhë mbetet edhe sot më e ngarkuara, ku pritja për të hyrë në Kosovë është rreth 10-20 minuta dhe për të dal 5-10 minuta.

Kjo pikë kufitare po shërben si rrugë alternative edhe për bashkatdhetarët që po vijnë në Kosovë, në pamundësi për të hyrë nga Merdarja.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar bëhet e ditur se fluksi i mërgimtarëve për të hyrë në Kosovë në mëngjesin e së enjtës ka shënuar rritje, ku kolonat për të hyrë në Kosovë nga vendkalimi kufitar Dheu i Bardhë janë 80-100 metra dhe pritjet janë 10-20 minuta.


Rikujtojmë se përveç pikës kufitare në Merdarë, të mbyllura janë edhe pika kufitare në Bërnjak dhe Jarinje.

“Qarkullimi në PKK Merdare është i mbyllur në Hyrje & Dalje ,për arsyje te barikadave në territorin e Serbisë, rreth 2 kilometra para se me ardh në Merdare. Deri ne një informat tjetër të  shfrytezohet PKK tjera..” thuhet në njoftimin e Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë