Përvjetori i Lidhjes bën bashkë kryetarët e Komunave dhe Bashkive shqiptare

  • 10.06.2022
Përvjetori i Lidhjes bën bashkë kryetarët e Komunave dhe Bashkive shqiptare

Kryetarët e komunave të Kosovës dhe ata nga bashkitë shqiptare janë bërë bashkë sot në qytetin e Prizrenit për të shënuar përvjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Ata janë pritur nga kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj në ndërtesën e Shtëpisë së Bardhë.


“Është një festë shumë e madhe, ideja kur ka lind ka lind nga kryetari i Suharekës dhe Drenasit, nuk kam pas si ta refuzoj.

Ka qenë sfidë organizimi por po ja dalim të gjithë së bashku dhe do të shënojmë këtë dite në mënyrën më te mirë të mundshme”, ka thënë Totaj derisa u ka uruar mirëseardhje kryetarëve të komunave.

Kryetarët shqiptarë të komunave ecën nëpër qytetin e Prizrenit për t’u ndalur në oborrin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit ku u mbajt edhe manifestimi qendror.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë