Pas grushteve në Kuvend reagon LVV: I patrembur para krimit të 20 vjetëve!

13.07.2023

Ka eskaluar situata në Kuvendin e Kosovës, ku ka pasur edhe përleshje fizike mes deputetëve të PDK-së dhe ministrave të Qeverisë Kurti. E gjithë situata nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti po mbante fjalim dhe pastaj deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku tentoi ta lag me ujë. Pas kësaj situata ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje duke […]

Pas grushteve në Kuvend reagon LVV: I patrembur para krimit të 20 vjetëve! Foto: Ilustrim

Ka eskaluar situata në Kuvendin e Kosovës, ku ka pasur edhe përleshje fizike mes deputetëve të PDK-së dhe ministrave të Qeverisë Kurti.

E gjithë situata nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti po mbante fjalim dhe pastaj deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku tentoi ta lag me ujë.

Pas kësaj situata ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje duke publikuar një video të kryeministrit Kurti pas situatës.

Kurti shihet duke buzëqeshur në këtë video. “I patrembur para krimit të 20 vjetëve!”, ka përshkruar LVV videon.