Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

Java e fundit e muajit shtator do të vijoj me kushte të ndryshueshme meteorologjike.

27.09.2021 / Lajme

Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme
Foto: Ilustrim

Kjo situatë vije si pasojë e ndryshimit të fushave barike dhe elementeve tjera meteorologjike.

Do të ketë vranësira të dendura të cilat nga dita e marte do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.


Reshjet do të vazhdojnë kohë pas kohe deri ditën e premte me intensitet të ndryshueshëm, ku më pas do të ketë ngritje të lehta të temperaturave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *