Osmani uron presidentin e ri të Hungarisë: Mezi pres të punoj me ju për të rritur bashkëpunimin

27.02.2024

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar presidentin e ri të Hungarisë, Tamas Sulyok.

Osmani uron presidentin e ri të Hungarisë: Mezi pres të punoj me ju për të rritur bashkëpunimin Foto: Ilustrim

Osmani theksoi se mezi pret të rrisë bashkëpunimin Kosovë-Hungari.

“Ju uroj suksese në rrugëtimin e shenjtë të udhëheqjes së vendit tuaj dhe mezi pres të punoj me ju për të rritur bashkëpunimin Kosovë-Hungari”, shkroi Osmani.