MPB-ja tregon arsyet e mungesës së materialit për dokumente identifikimi

  • 25.10.2022
MPB-ja tregon arsyet e mungesës së materialit për dokumente identifikimi

Qytetarët e Republikës së Kosovës edhe këtë vit po vazhdojnë që të kenë probleme për tu pajisur me dokumente të identifikimit dhe patentë shoferë.

Përjashtim nga kjo pritje po kanë vetëm ata që kanë ndonjë rast me urgjencë.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) në arsyetimin që kanë dhënë, kanë thënë se kjo thënë se kjo po ndodhë për shkak të krizës globale.


“Për arsye të krizës globale, si dhe pandemisë me COVID-19,  furnizimet me material janë vështirësuar.

Si shumë shtete të tjera, ashtu edhe ne po kemi vështirësi të furnizimeve me materiale, këto vështirësi i ka shkaktuar kriza globale, si dhe pandemia me COVID-19”, thuhet në përgjigjen e MPB-së për FrontOnline.

Ndërsa të pyetur se kur do të bëhet furnizimi me material që qytetarët do të mund të pajisen me dokumente të identifikimit, nga kjo ministri nuk kanë kthyer përgjigje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë