Moti sot me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

Moti sot me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh
Çlirim Gashi

07.06.2021 / Lajme

Do të mbajë mot i ndryshueshëm i përcjellur me riga shiu të intensitetit mesatar dhe me shkarkime rrufesh

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 grade Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s.

LEXO EDHE:  Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 29 gradë Celsius
RAPORTO