Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 18°C

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 18°C
Çlirim Gashi

01.04.2021 / Lajme

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

RAPORTO