Moti sot kryesisht me diell dhe vranësira

Moti sot kryesisht me diell dhe vranësira
Fjolla Hoxha

12.07.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë këtyre ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me vapë.

Sipas njoftimit, të hënën mbi vendin tonë parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu në formë stuhish.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 30-37 gradë Celsius.

Për shkak të ndryshimeve të temperaturave, proceseve fizike dhe dinamike që do të ndodhin në Troposferë, ekziston mundësia që në territore të caktuara rigat e shiut të shoqërohen me breshër.

Indeksi UV deri në fundjavë mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj këshillat e IKSHP që nga ora 10-17 të mos jemi në kontakt me rrezet e diellit mbeten në fuqi.

LEXO EDHE:  Temperaturat drejt rënies, priten rrebeshe shiu

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë dhe lokalist e fortë.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit