Mot i ftohtë edhe të enjten, vazhdojnë reshjet e shiut e borës

Mot i ftohtë edhe të enjten, vazhdojnë reshjet e shiut e borës
Eurolinda Zenelaj

07.04.2021 / Lajme

Mëngjesi i ditës së entje do të mbajë me mot të ftohtë dhe me kthjellime.

PrishtinaWeather bën të ditur se moti gjatë ditës së nesërme mbetet ftohtë dhe me vranësira të ndryshueshme dhe intervale me diell.

Poashtu gjatë ditës priten mundësi edhe për rrebeshe të shkurta bore, raporton SuharekaOnline.

Në mbrëmje vransirat shpërndahen dhe priten kthjellime. Temperaturat në vise të ulëta -5C deri 9C, e në vise malore -9C deri 0C. Era do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi 4-11m/s.

Indeksi UV: 4. Indeksi i cilësisë gjatë ditës zbret në vlera të pranueshme e në periudha të qetësisë kalon në të dobëta.

RAPORTO