Likaj tregon se cilat klasa e fillojnë mësimin me 1 shtator

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, është deklaruar për media pas takimit që ka pasur me kryetarët e komunave, duke treguar se mësimi do të fillojë me 1 shtator për klasët e para, të dyta dhe të treta, ndërsa në fazën e dytë pritet t’i rikthehen bankave shkollore, nxënësit e klasave të  katërta, e pesta, e që do të bëhet me 7 shtator

Likaj gjithashtu ka bërë të ditur se në fazën e tretë të rikthimit në bankat shkollore pritet që të rikthehen nxënësit e klasëve të 7, 8 dhe 9, e pastaj të 10ta e që do të bëhet me 10 shtator.

Të gjitha këto do të jenë në përputhje me tre skenarët që tashmë kjo ministri në koordinimin me IKShPk-në tashmë ka nxjerr.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.