Bizneset Vende Pune Ofertat

KESCO kërkon shtrenjtimin e rrymës për 88 përqind

KESCO kërkon shtrenjtimin e rrymës për 88 përqind

27.08.2022 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Kompania Kosovare për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) ka kërkuar shtrenjtimin e tarifave të rrymës, e këtë propozim për tarifat e reja të energjisë elektrike e ka dorëzuar më 12 gusht në Zyrën e Rregullatorit për Energji (ZRRE).

Ky propozim për tarifa të reja të rrymës do ta shtrenjtonte çmimin e saj deri në 88 për qind për amvisëritë, ndërsa deri në 70 për qind për bizneset.

Ndërkaq, vendimi i Zyrës së Rregullatorit për Energji lidhur me këtë kërkesë të KESCO-s pritet të merret brenda 20 ditëve të punës.

Sipas REL, tarifa e ulët për konsumatorët që shpenzojnë nën 800 kilovat në orë, nga 2.89 cent është propozuar të bëhet 5.43, ndërsa tarifa e lartë nga 6.75 në 12.86 cent.

Ndërkaq, për konsumatorët që shpenzojnë mbi 800 kilovat, KESCO ka propozuar që tarifa e ulët nga 5.90 cent të rritet në 11.09 cent, derisa tarifa e lartë nga 12.52 cent në 23.53 cent.

N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë