Haxhiu: LVV nuk është anti-amerikane, kjo është një klishe e vjetër që nuk besohet më!

Ish ministrja e Qeverisë Kurti, Albulena Haxhiu, ka sqaruar se as Albin Kurti as Lëvizja Vetëvendosje nuk janë anti-amerikanë.

Albulena Haxhiu ka reaguar duke thënë se as Albin Kurti e as LVV nuk janë anti-amerikanë, duke shtuar se kjo është një klishe e vjetër që i është bërë Vetëvendosjës edhe pse tashmë kjo është tejkaluar, askush nuk beson në të, madje as vet ata që e thonë. .

Gjithashtu Haxhiu ka thënë se Kosova është vendi më pro-amerikan në botë, pas vet ShBA-ve.

“Si mund të jetë njeriu më i votuar i popullit më pro-amerikan një anti-amerikan?
Pra, populli e ka shumë të qartë se kush është VV e Albin Kurti”, është shprehur Haxhiu.

Haxhiu ka shtuar se “LVV historikisht ka kritikuar pozicionet e gabuara dhe të dëmshme të palëve nga Kosova dhe historia po e dëshmon që kanë pasur të drejtë, nga demarkacioni te zajdenica e deri tash kur u dha shumçka e su mor asgjë. Kjo nuk ka të bëjë fare me Amerikën”.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.