Emërohet bordi i KRU “Hidroregjioni Jugor”

  • 11.08.2022
Emërohet bordi i KRU “Hidroregjioni Jugor”

Në mesin e këtyre vendimeve, Qeveria e Kosovës ka miratuar edhe vendimin për emërimin e bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Hiroregjioni Jugor”, Sh.A. Prizren.

Qeveria e Republikës së Kosovës për drejtorë të Bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit Hidroregjioni Jugor Sh. A. Prizren, emëron këta kandidatë:


1. Feim Fetoshi, kryesues;
2. Hysni Çanta, anëtar;
3. Mirlinda Morina, anëtare;
4. Biljal Karadolami, anëtar;
5. Naim Kukaj, anëtar;
6. Arben Hajrizi, anëtar.

Në pikën 2 të këtij vendimi thuhet se të emëruarit e këtij bordi kryejnë detyra dhe përgjegjësi në pajtim me Ligjin
Nr. 03/1L-087 për Ndërmarrjet Publike, i ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin Nr. 04/L-111 dhe me Ligjin Nr. 05/L-009, dhe me dispozitat tjera ligjore në fuqi.

Mandati i të emëruarve të këtij bordi të KRU “Hidroregjioni Jugor” Sh.A. Prizren zgjatë tre (3) vjet.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë