Ambasadorët dalin nga takimi me Kurtin e Mustafën

Ambasadorët dalin nga takimi me Kurtin e Mustafën
Çlirim Gashi

28.01.2020 / Lajme

Ambasadorët e vendeve të QUINT-it të cilët kanë qenë në takim me zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të Lëvizjës Vetëvendosje, kanë dalë nga ndërtesa e Kuvendit të Kosovës.

Ata janë deklaruar shkurt para mediave duke thënë se nuk kanë dhënë kurrfar këshillash, por nëpërmjet një deklaratë për media në mesditë kanë thënë se nuk përzihen në punën e krijimit të qeverisë.

Ambasadori britanik, Nicholas Abbott ka thënë se që nuk përzihen në negociatat mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.

“Ne nuk ju përzihemi”, ka thënë shkurt ai.

RAPORTO