604 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

Numri i pacientëve të hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale në vend po vazhdon të jetë i lartë.

Në këto institucione aktualisht po trajtohen 855 pacientë, ku prej tyre 604 janë të konfrimuar pozitiv me COVID-19, njofton SuharekaOnline.

595 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi, 14 me respirator dhe 28 me CPAP, kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i ministrisë së shëndetësisë, Faik Hoti.

RAPORTO