Bizneset Vende Pune Ofertat

Një shqiptar i plagosur pas një sherri për motive të ulëta me një bashkatdhetar tjetër

Një shqiptar i plagosur pas një sherri për motive të ulëta me një bashkatdhetar tjetër

05.11.2023 Itali

Në Itali, një shqiptar ka përfunduar i plagosur pas një sherri për motive të dobëta me një bashkatdhetar tjetër. Ngjarja ka ndodhur në Itali, ndërsa mësohet se autori është vendosur në pranga.

Të dy shqiptarët janë të moshës 40-vjeçare dhe fqinj me njëri-tjetrin. Fillimisht mes të dyve kanë pasur një debat të fortë me fjalë. Por zërat janë nxehur aq shumë saqë kanë shkuar deri në përdorimin e thikës.

Sipas të dhënave të para, dyshohet se njëri prej tyre po digjte disa shkurre në oborrin pranë shtëpisë, por tymi ka shkuar në shtëpinë e tjetrit. Ky i fundit është irrituar shumë nga ajo që ka ndodhur.

Ai i ka kërkuar që të fikte zjarrin. Por bashkatdhetari nuk ka reaguar. Si rezultat kanë përfunduar duke sharë njëri-tjetrin. Në fund ia lanë radhën veprimit.

Një prej tyre e goditi tjetrin me thikë në shpatull. Familjarët e të plagosurit lajmëruan menjëherë urgjencën. Ndërsa policia ndërhyri dhe arrestoi autorin. Ky i fundit akuzohet për tentativë vrasjeje.

Sa i përket të plagosurit, ai ndodhet në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën, pasi asnjë organ vital nuk iu prek nga goditja me thikë.

Mediat italiane nuk i kanë bërë të ditura emrat e shqiptarëve.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Arrestohet një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë që lidhet me grabitjen e arit në Suharekë

Arrestohet një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë që lidhet me grabitjen e arit në Suharekë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë.

Në aksionin e ri janë duke u konfiskuar sërish stoli ari, ndërsa brenda lokalit ka hetues policorë dhe zyrtarë doganorë.

Pronari i kësaj argjendarie, Trim Baraku, ishte arrestuar për bashkëpunim me grupin që kryen grabitjen në Suharekë pas një operacioni të gjerë policor.

Pronari i arrestuar po dyshohet se ka bashkëpunuar me grupin kriminal në rastin e grabitjes së arit në vlerë 250 mijë eurove.

Arrestohet prizrenasi, u gjend nga policia duke paketuar substanca narkotike

Arrestohet prizrenasi, u gjend nga policia duke paketuar substanca narkotike

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti u gjend duke paketuar substanca narkotike.

Policia kishte shkuar në shtëpinë e tij në lidhje më një raportim për dhune në familje.

Të dyshuari gjatë kontrollit i gjetur marihuanë me peshë 56.19 gram, qese plastike si dhe një peshore digjitale.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që policia kishte shkuar te shtëpia e të dyshuarit për një raportimin të dhunës në familje, kishte hasur në të dyshuarin duke paketuar substancë që dyshohet të jetë narkotike e llojit marihuanë. Me urdhëresë te prokurorit kujdestar dhe në prezencën e prindërve të dyshuarit është bërë kontroll në  shtëpi dhe gjatë kontrollit në dhomën e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar qese plastike të mbushura me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 56.10 gram, tridhjetë e pesë qese plastike të zbrazëta, një peshore digjitale. Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Po vinte në Kosovë, autoritetet serbe e arrestojnë kosovarin në kufirin Kroaci-Serbi

Po vinte në Kosovë, autoritetet serbe e arrestojnë kosovarin në kufirin Kroaci-Serbi

Arrestohet edhe një shtetas kosovar në kufirin Kroaci-Serbi. Bëhet fjalë për Kushtrim Liman Bytyçin nga Fushë-Kosova, i cili sipas avokatit të tij Xhevdet Smakiqi ai është arrestuar tek sa po kthehej nga Gjermania për në Kosovë.

Lajmin për arrestimin e tij e ka bërë të ditur avokati në fjalë nëpërmjet “Facebook”-ut.

Postimi i plotë i Smakiqit:

“Shteti i Serbise nuk po ndalet se arrestuari pa arsyetim shqiptaret qe po kthehen nga Europa per festat e Nentorit ne Kosovë!

Ne cilësinë e avokatit te Familjes Bytyqi jam autorizuar nga Familja Bytyqi nga Fushë Kosova te njoftoi edhe instutcionet e Kosoves MPJD-në, por edhe publikun se dje me 26 Nentor 2023 rreth ores 11:40h Policia Serbe e ka arrestuar ne kufirin Kroaci Serbi Kushtrim Liman Bytyqin nga Fushë Kosova deri sa po kthehej nga Gjermania per festat e Nentorit tek familja e tij.Sipas famlijarëve te Kushtrim Bytyqit ai ishte arrestuar pse i kishin gjetur karten e veteranit te babait te tij si pjestar i UÇK-se po ashtu i jane sekuestruar sende persnale dhe te hollat ne kuluten e tij.

Familja Bytyqi eshte ne ankth pasiqe perveç njoftimit ne momentin e ndalimit nuk ka asnje konkatk se ku po mbahet djali i tyre Kushtrim Bytyqi.Ne emer dhe si avokat i Familjes Bytyqi permes ketij postimi kerkoi nga Ministrija e Jashtme e Kosoves qe permes rrugve diplomatike te ndermarrë te gjitha veprimet per te kuptuar se ku po mbahet shtetasi i Kosoves Kushttim Bytyqi dhe qe ai te lirohet sa me i shpejtë.Stop torturimit te shtetasve te Kosoves nga Serbia”..

New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë