Zvicër, regjistrohet aksidenti i tretë fatal brenda javës nga tramvaji në Cyrih

10.03.2024

Një çiklist 27-vjeçar vdiq të shtunën në mëngjes në një spital në Cyrih pas një përplasjeje me një tramvaj. Ky është tashmë aksidenti i tretë fatal i tramvajit në Cyrih këtë javë.

Zvicër, regjistrohet aksidenti i tretë fatal brenda javës nga tramvaji në Cyrih Foto: Ilustrim

Çiklisti i ri u përplas me një tramvaj Flexity në linjën 4 në lagjen Kreis 5 të Cyrihut të premten në mbrëmje. Ai u hodh në tokë dhe u plagos për vdekje shkruan swissinfo.ch përcjell portali SuharekaOnline.

Vetëm tre të katërtat e një ore më vonë, një këmbësor në stacionin kryesor hekurudhor ra nën një tramvaj të linjës 7 që udhëtonte drejt Bahnhofplatz për arsye që janë ende të paqarta. Tramvaji duhej të ngrihej për të rikuperuar viktimën. Plagët e tij ishin aq të rënda, saqë ai vdiq në vendin e aksidentit.

Një këmbësor tashmë ishte plagosur rëndë në një aksident me tramvaj në Distriktin 11 të Cyrihut të hënën në mbrëmje. 56-vjeçari është dërguar në spital në gjendje të rëndë. Ajo vdiq atje herët në mëngjesin e së martës.