Zgjedhjet parlamentare, në Krushicë fiton PDK me 56 vota

Tashmë janë mbyllur qendrat e votimit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku qytetarët me të drejtë vote kishin mundësinë që deri në ora 19:00 t’u drejtohen kutive të votimit që të votojnë të përzgjedhurit e tyre.

Sipas burimeve të SuharekaOnline në fshatin Krushicë të Komunës së Suharekës, Partia Demokratike e Kosovës prinë me 56 vota, Lëvizja Vetëvendosje me 55 vota, AAK me 38 vota,LDK me 24 vota, dhe NISMA me 6 vota.

RAPORTO