Kryeziu: Me planin e Rimëkëmbjes do të rriten grantet dhe subvencionet për të gjithë bujqit

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, dega në Suharekë, Florim Kryeziu i cili mbanë numrin 101 në listë, mbrëmë (e enjte) është takuar me banorët e Rahovecit.

Kryeziu i shoqëruar nga kandidati për postin e kryeministrit nga PDK’ja, Enver Hoxhaj dhe bashkpunëtor të tjerë nga kjo parti në mbrëmjen e së enjtës janë takuar me banorët e Rahovecit, ku kanë prezentuar programin e tyre.

Kryeziu ka thënë se me planin e Rimëkombjes do të rriten grantet investive dhe subvencionet për të gjithë bujqit e Kosovës, raporton SuharekaOnline.

Tutje ai ka thënë se PDK’ja është dhëshmuar si parti e cila ka sjellë zhvillimin ekonomik dhe investimeve në bujqësi.

Njoftimi i plotë:

Nga Rahoveci zotim për Bujqit e Kosovës, vreshtarët, verëtarët dhe çdo prodhues vendor.

Me planin e Rimëkëmbjes do të rriten edhe grantet investive dhe subvencionet për të gjithë bujqit e Kosovës.

PDK-ja është dëshmuar si parti që mund të sjellë zhvillim ekonomik, investime në bujqësi, rritje të pagave dhe dinjitet për Kosovën.

RAPORTO