Si është e mundur që numri i votuesve të jetë më i madh se ai i banorëve, flet zëdhënësi i KQZ

  • 17.10.2021
Si është e mundur që numri i votuesve të jetë më i madh se ai i banorëve, flet zëdhënësi i KQZ

Elezi tregojë se si është duke u zhvilluar procesi zgjedhorë në të gjitha komunat e Kosovës.

Po ashtu, zëdhënësi i KQZ-së tregojë arsyen pse numri i personave me të drejtë vote është më i madh se i banorëve.


“Lista votuese dhe regjistrimi i popullsisë duhet të shikohen ndaras, pasi në këtë listë të votuesve janë të përfshirë qytetarët që jetojnë brenda dhe jashtë Kosove, ndërsa në regjistrimin e popullsisë vetëm banorët rezident që jetojnë në Kosovë”, tha Elezi në emisionin zgjedhor në T7.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë