Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Policia nuk fal, brenda tre dite në Suharekë gjobit 342 qytetarë, 12 biznese dhe 8 kompani të autobusëve

02.09.2021 / Suhareka

Policia nuk fal, brenda tre dite në Suharekë gjobit 342 qytetarë, 12 biznese dhe 8 kompani të autobusëve
Foto: Ilustrim

Në pajtim me masat e reja kundër COVID-19, nga mbrëmja e së hënës është rikthyer ora policore në vend prej orës 22:00 deri në 05:00, ku në Komunën e Suharekës stacioni policor ka vendosur 3 pika statike të cilat përdoren gjatë respektimit të orarit të lëvizjes si dhe patrulla policore lëvizëse të nevojshme për kryerjen e detyrave zyrtare policore.

Që nga data 30 gusht dhe deri më sot policia në Suharekë ka shqiptuar 342 tiketa për mos respektim të masave anti covid-19, si dhe 45 vërejtje. Kështu ka bërë të ditur për SuharekaOnline, komandanti i stacionit policor në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj.

Sylaj gjithashtu ka bërë të ditur se gjatë të njëjtës periudhë janë gjobitur 12 biznese për mos respektim të masave.

Kontrollave të policisë nuk po ju shpëtojnë as transportuesit publik, ku sipas komandantit, Afrim Sylaj në baza ditore policia ndalon dhe kontrollon transportuesit publik dhe në këtë periudhë ka shqiptuar 8 gjoba ndaj tyre dhe vazhdon në vazhdimësi kontrollimi i tyre sipas planit.


Sylaj ka apeluar tek gjithë qytetarët të respektojnë masat anti covid-19 të cilat dalin nga vendimi i fundit i Qeverisë së Republikës së Kosovës sepse konsiderojmë se me respektimin e masave dhe rregullave ne parandalojmë përhapjen e infeksionit të virusit covid-19, ndikojmë në sigurinë e shëndetit tek qytetarët.

“Si polici e Kosovës dëshirojmë të përçojmë mesazh bashkëpunimi dhe mirëkuptimi në respektimin e masave anti covid-19 qëllim i së cilës është edukimi tek qytetaret që duke treguar edukatë në sjellje për sigurinë e shëndetit ne ruajmë shoqërinë krijojmë kushte normaliteti duke shpresuar se duke i respektuar masat ne ulim numrin e infeksioneve dhe kthehemi në situatë normale gjë që e dëshirojmë bashkërisht të gjithë” ka thënë Sylaj

Policia e Kosovës falënderon gjithë qytetarët pa dallim në bashkëpunimin dhe mirëkuptimin që po tregon në këtë situatë dhe ne do jemi në shërbim të qytetarëve çdo herë dhe në çdo kohë, ka shtuar ai.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *